Categories :

Jak wybrać odpowiednie lusterko kosmetyczne?

Odpowiednio dobrane lusterko kosmetyczne to bardzo ważny element przy wykonywaniu makijażu jako hobby, czy też w pracy. Każda kobieta powinna mieć w swojej łazience dobrej jakości lustro, które będzie pomagało jej również w codziennych czynnościach, które służą poprawie wyglądu. Jego jakość będzie miało także wpływ na komfort pracy, który będzie zauważalny zarówno w przypadku profesjonalnych makijaży, jak i w domowym zaciszu. Należy dopasować je do swoich potrzeb, dlatego, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze? Podpowiadamy.

Dobre lusterko kosmetyczne – czyli jakie?

Każda kobieta na to pytanie będzie mogła odpowiedzieć w inny sposób. Dla jednej będzie to wersja mini, a inna zadowoli się dużą taflą szkła z eleganckim podświetleniem. Dużo zależy od miejsca, w którym będziemy z niego korzystać. Jeśli na co dzień dużo podróżujesz i nie masz zbyt dużo przestrzeni na przechowywanie lusterka, warto wybrać model kompaktowy, który będzie umożliwiał Ci wykonywanie make-up’u w nawet najtrudniejszych warunkach. Standardowe lustra na nóżkach bywają po prostu ciężkie i trudno byłoby je zabierać w podróż chociażby samolotem czy pociągiem. Aby tafla szkła nie uległa zarysowaniu, dobrze jest wyposażyć się w elegancki futerał, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twoje podręczne lusterko jest bezpieczne.

Z kolei, jeśli zależy Ci na dobrym oświetleniu makijażu szczególnie rano, możesz przemyśleć zakup lustra podświetlanego lampami LED. Takie lusterko do makijażu będzie pomagało Ci w tworzeniu wymyślnych charakteryzacji, a także w precyzyjnej regulacji brwi. Niektóre z nich, szczególnie produkty łazienkowe, mają formy powiększające, dzięki którym idealnie dotrzesz do każdego zakamarka swojej twarzy.

Jak można podzielić lustra do makijażu z oświetleniem LED?

Akcesorium, jakim są lustra do wykonywania makijażu z podświetleniem LED, można podzielić na kilka rodzajów. W ofercie wielu stron internetowych można znaleźć lusterka łazienkowe, które ustawiane są na nóżkach bądź montowane na ścianie. Czasami podpórki te są dołączane osobno, a lustro posiada moduły, które umożliwiają jego zawieszenie. Światło LED może być również umieszczone w różnych częściach lustra, a także różnić się mocą oraz jakością. Poszczególne modele posiadają również inne sposoby zasilania. Wybierz lusterko, które zasilane jest na baterie, jeśli wiesz, że będziesz potrzebować jego mobilności. Z kolei te z akumulatorem ułatwią wykonywanie makijażu w łazience, gdzie będzie łatwiejszy dostęp do prądu.

Rozmieszczenie żarówek na lustrze – czy ma znaczenie?

Według wielu opinii rozmieszczenie żarówek może mieć kluczowe znaczenie, jeśli zajmujemy się fotografią czy makijażem profesjonalnie. Gra światłem jest nieodzownym elementem dobrego rozproszenia światła bądź celowego zacieniania. Przykładowo przy wykonywaniu makijażu scenicznego istotne będzie wygładzenie cery oraz podkreślenie wyrazu i mimiki, co ułatwi ton światła oraz kąt jego padania. Jeśli jednak nie malujesz się na wielkie wyjścia codziennie, warto sprawdzić takie formy, które będą dołączane razem z toaletką. To doskonały pomysł dla fanek eksperymentowania z make’up’em za niewielką cenę.

Dodaj komentarz