Categories :

Jak skompletować swoją szafę i nie zbankrutować?

Nie mam co na siebie włożyć… To nie tylko słowa popularnej piosenki, ale też zbyt często motto naszego poranka. Mamy tendencję do sięgania wciąż po te same rzeczy i w ten sposób używamy tylko jednej piątej tego, co faktycznie trzymamy w swoje szafie. Co więcej, zbyt często ulegamy okazjom, promocją i wyprzedażą, kupując rzeczy niepotrzebne, których potem nie nosimy. Jak uporządkować garderobę, nie wydając przy tym majątku?

Zacznij od porządków

Dobrze ułożona szafa to naprawdę niewielki wysiłek, za to spory efekt. Zacznij od wyrzucenia rzeczy, których nie nosisz, zniszczonych, zmechaconych, słabej jakości, czy tych, z których po prostu „wyrosłaś”. Nie ma sensu trzymanie rzeczy, które już ci się nie przydadzą, z nadzieję, że jeszcze schudniesz albo będziesz chodzić w nich „po domu”. W domu, w którym odpoczywasz, także powinnaś wyglądać i czuć się dobrze. Zasada jest prosta, jeśli nie założyłaś czegoś przez rok, już tego nie założysz. Dobrze rozplanowana szafa to porządek i oszczędność czasu.

Zadbaj o opakowania

Kiedy już zdecydujesz, co zostaje, zadbaj o właściwe opakowania. Jeśli nie widzisz rzeczy, najczęściej ich nie nosisz, bo zwykle rano nie masz czasu na żmudne poszukiwania. Nie zapominaj, że wszystkie wieszaki powinny być jednakowej wielkości, aby ubrania nie wyciągały się i nie gniotły. Buty spakuj w pudełka z pleksi, które zabezpieczą je przed kurzem, a ty będziesz widzieć, gdzie są ulubione pantofle.

Zobacz więcej na: https://vabi.com.pl/

Podziel ubrania na kategorie

Do pracy, na wyjścia, na co dzień, na piknik czy wakacje. To podział przydatności twojej odzieży. Drugi, to rzecz jasna podział w zależności od pory roku, bo w naszym klimacie zmiany bywają diametralne. Oddzielne ułożenie swetrów, koszulek, bielizny zdecydowanie upraszcza poranek, bo wiesz, gdzie i po co sięgnąć, a to przyspiesza sprawę.

Określ swój styl

Nie pora na sentymenty, trzeba przyjrzeć się swojej sylwetce, ocenić jej niedoskonałości, ale i stwierdzić, jakie są twoje dobre strony. Teraz przemyśl, jaką masz pracę, co chcesz sobą wyrażać i postaraj się skompletować cale zestawy, które podkreślą twój styl. Szafą trzeba zarządzać, dokładnie tak samo, jak pracą czy budżetem. Wiesz już, co na pewno ci się nie przyda? Pora na wielką wyprzedaż. Dobrej jakości ubrania bez trudu odsprzedaż, zyskując budżet na to, co ci potrzebne.

Zrób listę potrzebnych zakupów

Teraz gdy wszystko uporządkowałaś, wiesz, czego ci brakuje. Najprzyjemniejsza cześć porządków to czas zakupów. Określ, czego potrzebujesz, by twoje zestawy były kompletne i zrób listę niezbędnych rzeczy. Ustal budżet, który planujesz przeznaczyć na zakupy i ruszaj na łowy. Nie zapominaj, że warto postawić na minimalizm i ograniczyć ilość rzeczy.

Solidność i jakość

Nie warto stawiać na byle jakość. Mniej, znaczy lepiej, ale pod warunkiem, że ubrania bazowe są naprawdę dobrej jakości. W garderobie minimalistki mieszczą się tylko rzeczy dobre jakościowo, wykonane z dobrych tkanin: żakiety z wełny, bluzki z jedwabiu, sweterki z kaszmiru, skórzane buty i torebka. To kosztowne artykuły, ale warto w nie zainwestować. Wybór neutralnych kolorów i ponadczasowych fasonów sprawi, że kiedy będziesz chciała je wymienić, bez trudu odsprzedaż je, pod warunkiem właściwego dbania o nie. Niezniszczone, markowe ubrania łatwo znajdują nabywców w drugim obiegu, a torebki wybranych marek potrafią wręcz przynosić zyski. Kiedy masz dobry plan, skorzystaj z wyprzedaży. Gdy wiesz, co chcesz kupić, nie przepłacisz, a twoje rzeczy będą modne.

Nie zapominaj o dodatkach

Okulary, zegarek, biżuteria, apaszki potrafią zmienić stylizację. Nietrudno je kupić za niewielkie pieniądze, na allegro czy w lombardzie. To także bardzo atrakcyjny prezent, o który możesz poprosić rodzinę i przyjaciół, po to, by nie dostawać rzeczy całkowicie zbędnych.

Dodaj komentarz